יועצת לכלכלת המשפחה
054-4217207

רוצה לנהל את עניינך הפיננסיים ביעילות ולהיפטר מהחובות?
חולם על יציבות כלכלית עבורך ועבור משפחתך?
קשה לך להתמודד עם ההכנסה המשתנה שלך?
זקוקה לעזרה בהתמודדות עם דילמה פיננסית?

רבים מאתנו חווים קשיים, אך הם ניתנים לפתרון.
פעלו עכשיו! אני נמצאת במרחק טלפון אחד.
לייעוץ ללא תשלום, חייגו 054-4217207


התהליך

העידן בו אנו חיים מכתיב קצב חיים מטורף, המפר ללא הרף את האיזון בין הקריירה, המשפחה והפנאי שלנו. לאור המציאות של המאה ה-21, משפחות חייבות לוודא שיש ברשותן את הכלים המתאימים להתמודדות עם אתגרים פיננסיים וליצירת יציבות כלכלית.

משפחות רבות עובדות קשה מאד, אך מתקשות לסגור את החודש. זה לא חייב להיות כך. אם הצלחנו לשלוט בתחומים אחרים בחיינו באמצעות שיטות שונות, אין סיבה שלא נצליח ליישם את שיטת התקצוב המשפחתי בעזרת כלים ליציבות כלכלית.

פיתחתי שיטה פשוטה בת שלושה שלבים:

 

השלב הראשון: הוצאות מול הכנסות

במפגש הראשון עם לקוחותיי, אנסה להכירם טוב יותר. לכן אבקש מהם למלא שאלון שיסייע לי להבין את סגנון חייהם ואת העדפותיהם האישיות. את השאלון ממלאים שני בני הזוג יחדיו. לאחר מילוי השאלון, ננתח יחדיו את התדפיסים הבנקאים ותדפיסי חברות האשראי משלושת החודשים האחרונים.

השלב השני: יצירת מסגרת תקציבית

לאחר ניתוח התדפיסים, נבין מה גבוה יותר – ההכנסות או ההוצאות – ומדוע. נזכור תמיד את כלל הברזל, והוא: "על ההכנסות להיות גבוהות יותר מן ההוצאות". על בסיס כלל זה, ניגש ליצירת תקציב משפחתי ריאלי, המבוסס על משתנים שונים כגון הכנסה חודשית משתנה וסדרי עדיפויות להוצאות השונות.

 השלב השלישי: מעקב אחר התקציב

שלב זה הוא החשוב ביותר. אם תצליחו ליישם שלב זה, אתם בדרככם ליציבות כלכלית. פעם בשבוע, על בני הזוג לשבת יחדיו לפגישה קצרה ולעבור על ההוצאות ועל המשאבים שנותרו עד לסוף החודש. בסוף כל חודש, על בני הזוג לעבור על ההוצאות וההכנסות של החודש הקודם ולתכנן את החודש שבפתח. כך תוכלו לשלוט בהדרגה במשאבים הפיננסיים שלכם, במקום שהם ישלטו בכם.

טיפים למלא את הטופס

תקציב xls

הרשמה לניוזלטר:


יועצת לכלכלת המשפחה
תקציב משפחתי
חיסכון ותכנון לטווח ארוך
משכנתאות


כל הזכויות שמורות לסוזי קהתי 2013